Doradztwo eksportowe – indywidualne

Indywidualne konsultacje eksportowe 1 : 1

z doświadczonym ekspertem międzynarodowym

 

 

Dla kogo?

Indywidualne konsultacje eksportowe przeznaczone są dla:

– Zarządów

– Dyrektorów Eksportu

– Managerów Eksportu, Business Development Managerów

 

Doświadczonym eksporterom pomagamy wejść na światowy level by dołączyć do grona championów eksportu oraz konkurować z najlepszymi graczami rynkowymi.

 

Początkującym lub średnio zaawansowanym eksporterom  w czasie indywidualnego doradztwa eksportowego pokazujemy poszczególne kroki związane z internacjonalizacją, najbardziej efektywne narzędzia, czy odpowiedzi na najbardziej palące odpowiedzi związane z eksportem.

 

 

Co zyskasz?

 

Konsultacje eksportowe to dedykowana praca w formule 1:1 nad najbardziej strategicznymi aspektami związanymi z rozwojem sprzedaży międzynarodowej.

Ich indywidualna formuła pozwala uzyskać szybkie odpowiedzi oraz wypracować metody ważne dla Twoich celów biznesowych  w najbardziej efektywny sposób.

 

 

Co możesz przepracować na indywidualnych sesjach doradczych?

 

Indywidualne konsultacje eksportowe dla CZŁONKÓW ZARZĄDU / DYREKTORA EKSPORTU:

 • ustalenie / weryfikacja modelu działania na nowym rynku zagranicznym,
 • nowe źródła pozyskiwania klientów zagranicznych,
 • budowa lub weryfikacja strategii internacjonalizacji na nowy rynek,
 • ustalenie struktury Działu Eksportu,
 • weryfikacja lub budowa oferty na nowy rynek lub nowy segment rynku ,
 • weryfikacja kompetencji pracowników Działu Eksportu i/ lub ustalenie ich ścieżki rozwoju,
 • strategia negocjacyjna warunków handlowych z dystrybutorem / agentem / siecią handlową,
 • zabezpieczenie transakcji zagranicznych,
 • konsultacja zapisów w kontrakcie eksportowym,

 

Cena 1 godziny online – 2000 zł netto

Pakiety:

 4 godziny (4 x 1 h) – 5700 zł (oszczędzasz 29%)

 6 godzin (4 x 1,5 h) – 7490 zł (oszczędzasz 37%)

 12 godzin (8 x 1,5 h) – 9760 zł (oszczędzasz 39%)

 

Zamów konsultację

 

 

Indywidualne konsultacje eksportowe dla EXPORT MANAGERA:

 • zrozumienie oraz zbadanie rynków zagranicznych,
 • rozwiązań w zakresie prawidłowej dokumentacji eksportowej,
 • narzędzia wyszukiwania klientów zagranicznych,
 • konsultacja aspektów celnych oraz skarbowych w obszarze transakcji międzynarodowych,
 • budowa planu eksportu na podległym obszarze,
 • zbudowanie wartości istotnej dla nowego rynku,
 • audyt materiałów sprzedażowych,
 • stworzenie skutecznej oferty na eksport,
 • konsultacje rozmowy handlowej (prospectingowej, upsellingowej)
 • stworzenie maila prospectingowego,
 • strategia działania Export Managera na LinkedIn
 • konsultacja zapisów w kontrakcie eksportowym
 • narzędzia zabezpieczenia płatności eksportowych i zwiększania bezpieczeństwa transakcji,
 • ustalenie strategii negocjacyjnej z dystrybutorem / agentem /  kluczowym klientem / siecią handlową,

 

Cena 1 godziny online – 1300 zł netto

Pakiety:

 2 godziny  – 1840 zł (oszczędzasz 29%)

 3 godziny (2 x 1,5 h) – 2470 zł (oszczędzasz 37%)

 6 godzin (4 x 1,5 h) – 4760 zł (oszczędzasz 39%)

 

Zamów konsultację

 

 

Kim są Doradcy Export-Experts?

 

Doradcy Export-Experts to praktycy biznesu międzynarodowego, eksperci z zakresu sprzedaży eksportowej, marketingu, wielokulturowości, prawa międzynarodowego, aspektów celnych. Poza świetnym warsztatem, posiadają bogate doświadczenie w biznesie międzynarodowym.

Łączymy wiedzę i doświadczenie z najlepszych światowych korporacji, ze „zwinnymi” metodami i nowatorskimi narzędziami stosowanymi przez innowacyjne firmy z sektora nowych technologii (rzadko stosowane przez dojrzałe korporacje).

Dzięki temu nasi klienci efektywnie i szybko podnoszą kompetencje eksportowe oraz nabywają najbardziej praktyczne umiejętności.

 

Pracujemy z najlepszymi ekspertami i praktykami w tematyce eksportu. Dobieramy najskuteczniejszych  konsultantów do problemów z jakimi się obecnie mierzysz. Na czele Zespołu Doradców Export-Experts  stoi Grzegorz Bratek.

 

Zamów konsultację

Indywidualne konsultacje z Grzegorzem Bratkiem

Grzegorz Bratek – Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts; wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (m.in: AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, Hiszpania; FagorBrandt, Francja)

KIM JESTEM?

Gdy zaczynałem sprzedaż zagraniczną w 2001 r., na rynku było prawie 20% bezrobocia, a polski towar kojarzył się z tym co tanie i słabej jakości. Pracowałem w wielu czołowych firmach, rozbudowując Działy Eksportu, podnosząc sprzedaż w wielu obszarach świata. Budowałem dystrybucję (często od zera), otwierałem oddziały zagraniczne, rozbudowywałem systemy sprzedaży eksportowej

W czasie poprzedniego kryzysu światowego (2007-2009) zwiększyłem sprzedaż od 27% od 280% na wielu rynkach , przynosząc wielomilionowe obroty moim ówczesnym pracodawcom. W ostatnich latach prowadziłem sprzedaż eksportową wielu firm w równie wymagających warunkach (kryzysy na rynku ukraińskim, rosyjskim, tureckim, „wiosna arabska”, embargo w Iranie,  czy pandemia), osiągając wzrosty sprzedaży eksportowej na większości z nich.

Jak każdy, popełniłem też błędy, które dały mi wiedzę, doświadczenie i siłę niezbędne do wyzwań w najcięższych warunkach rynkowych.

W 2007 utworzyłem firmę doradczą, by pomagać firmom w DOBREJ EKSPANSJI ZAGRANICZNEJ opartej o wartościową sprzedaż, skuteczne negocjacje oraz najlepsze strategie i procesy.

Posiadam ponad 20 letnie doświadczenie we wprowadzaniu marek polskich i międzynarodowych na rynki zagraniczne oraz bogate doświadczenie w konsultingu międzynarodowym. Pracowałem doradczo z ponad setką najlepszych polskich eksporterów nad wzmocnieniem procesów sprzedaży eksportowej oraz pozyskiwaniu najlepszych partnerów.

Prowadziłem negocjacje w ponad 50 krajach zarówno dla światowych graczy jak i średnich polskich firm. Byłem odpowiedzialny za tworzenie, negocjowanie i egzekwowanie wielu kontraktów międzynarodowych. Od wielu lat zajmuję się usprawnianiem działań eksportowych, budowaniem strategii rozwoju eksportu, tworzeniem modeli biznesowych współpracy zagranicznej, rozwijaniem nowych kanałów sprzedaży za granicą.

Doradztwo eksportowe prowadzę od ponad 12 lat zarówno na rynku polskim jaki i za granicą. Wykładałem na uczelniach wyższych oraz dla czołowych instytucji wspierających eksporterów

Dzięki rozległym kontaktom biznesowym w wielu krajach, pomagam eksporterom w budowaniu długofalowych, bezpiecznych rozwiązań biznesowych na rynkach zagranicznych.

 

Moim celem jest jest abyś zdobywał najlepszych partnerów zagranicznych, powiększał sprzedaż eksportową oraz podpisywał zyskowne i równocześnie bezpieczne kontrakty za granicą.

Pomogę Ci byś nie tracił czasu i pieniędzy na nieefektywne działania w eksporcie.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w zdobywaniu rynków zagranicznych dla wielu czołowych organizacji, wiem jak osiągnąć sukces w ekspansji międzynarodowej. Teraz chcę pomóc Tobie stać się Ekspertem w sprawach Eksportu.

Łączę wiedzę i doświadczenie z najlepszych światowych korporacji, ze „zwinnymi” metodami i nowatorskimi narzędziami stosowanymi przez innowacyjne firmy z sektora MŚP.

 

MOJA MISJA:

Pomagam doświadczonym eksporterom wejść na najwyższy poziom międzynarodowy i dołączyć do „Championów Eksportu”.

 

Zamów konsultację

Zapisz się na Newsletter Eksportowy i bądź na bieżąco z naszymi wskazówkami, narzędziami i rozwiązaniami dla eksporterów

Please wait...

Thank you for signing up!

Certyfikaty i Partnerzy