Kadra trenerska

Doświadczona kadra trenerska - praktycy biznesu oraz eksperci z zakresu ekonomii, marketingu, wielokulturowości oraz prawa handlowego.

Kadra trenerska EuroSpektrum, poza świetnym warsztatem trenerskim, posiada bogate doświadczenie biznesowe w przedmiocie szkoleń, co pozwala na efektywne podnoszenie kompetencji i praktycznych umiejętności przez Uczestników.

Współpracujemy z wieloma ekspertami i praktykami w tematyce Sprzedaży Międzynarodowej:

 

GRZEGORZ

Grzegorz Bratek-Dyrektor Zarządzający firmy konsultingowej Eurospektrum, twórca zespołu Export-Experts, wieloletni menedżer sprzedaży eksportowej w czołowych firmach polskich (AMICA S.A., FagorMastercook S.A., Global Cosmed, Kosmet-Rokita) i zagranicznych (Fagor Electrodomesticos, FagorBrandt). Posiada 17 letnie doświadczenie we wprowadzaniu marek polskich i międzynarodowych na rynki zagraniczne oraz bogate doświadczenie w konsultingu międzynarodowym, prowadzeniu szkoleń eksportowych oraz handlowych w Polsce i na rynkach zagranicznych. Prowadził negocjacje na wielu rynkach zarówno dla światowych graczy jak i średnich firm lokalnych. Odpowiedzialny za tworzenie, negocjowanie i egzekwowanie wielu kontraktów międzynarodowych. Od wielu lat zajmuje się także usprawnianiem działań eksportowych, budowaniem strategii rozwoju eksportu, tworzeniem modeli biznesowych współpracy zagranicznej, rozwijaniem nowych kanałów sprzedaży za granicą.

Tematy szkoleń

 • Strategia eksportowa
 • Marketing Międzynarodowy
 • Różnice międzykulturowe w biznesie

RAFAEL

Rafael Churawski-Diplom-Jurist, LL.M. (Krakau), ekspert w zakresie rynku niemieckiego.Ukończył prawo na Freie Universität w Berlinie, a także podyplomowe  studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie otrzymał międzynarodowy tytuł LL.M. (Master of Laws). Prowadzi m.in. wykłady w ramach Szkoły Prawa Niemieckiego na Uniwersytecie Wrocławskim, które odbywają się we współpracy z Uniwersytetem Humboldta w Berlinie. Naucza również w blokach wykładowych na Uniwersytecie w Białymstoku, a także  prowadzi cykliczne wykłady na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, m.in. o tematyce międzynarodowej współpracy gospodarczej w ujęciu prawnym oraz praktycznym jeśli chodzi o prowadzenie biznesu w krajach niemieckojęzycznych. Współpracuje również z Wyższą Szkołą Bankową w Poznaniu oraz z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy. Dodatkowo prowadzi działania związane z  m.in. na ułatwianiem i umożliwianiem współpracy między rynkiem polskim a niemieckim. Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne w zakresie wprowadzania przedsiębiorstw na rynek Niemiecki oraz doświadczenie w handlu międzynarodowym pełniąc funkcje menedżerskie w działach sprzedaży zagranicznych firm na terenie Niemiec.

Tematy szkoleń

 • Jak zdobyć rynek niemiecki?
 • Jak założyć przedstawicielstwo/spółkę w Niemczech-zagadnienia biznesowe i prawne
 • E-Commerce na rynku niemieckim
 • Windykacja należności w Niemczech

Ekspertem w zakresie kwestii prawnych na rynkach zagranicznych jest nasz prawnik Robert – pracował w dziale prawnym Konsulatu Generalnego RP w Monachium, zajmując się pomocą prawną dla polskich obywateli i podmiotów gospodarczych. Od 2002 r. pomaga przedsiębiorcom w kwestiach prawnych z zakresu eksportu, importu oraz kontraktów dla przedsiębiorstw. Prowadzi zajęcia m.in. w zakresie rozliczeń w handlu zagranicznym, międzynarodowych stosunków gospodarczych, ekonomiki UE oraz prawa UE.

Tematy szkoleń

 • Aspekty prawne w eksporcie
 • Umowy i dokumentacja międzynarodowa
 • INCOTERMS 2014

Różnice międzykulturowe doskonale przekazuje Barbara –  podróżniczka, od  2008 r związana z organizacją pozarządową SIETAR Polska (Society for Intercultural Education, Training and Research). Specjalistka z zakresu treningu międzykulturowego (treningi relokacyjne, współpraca w zespole wielokulturowym), komunikacji międzykulturowej, protokołu dyplomatycznego oraz tłumaczeń biznesowych z uwzględnieniem aspektów kulturowych. Współpracowała m.in. z : Google, Bosch, IBM, HP, Volkswagen Polska, Procter & Gamble, licznymi uczelniami  wyższymi w Polsce i zagranicą.

Tematy szkoleń

 • Negocjacje międzynarodowe
 • Trening interkulturowy w biznesie

Joanna, to ekspert z dziedziny negocjacji międzynarodowych. Staż pracy jako wykładowca i trener – 16 lat. W 1996 roku ukończyła Instytut Stosowanych Nauk społecznych na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją: Negocjacje, mediacje i rozwiązywanie konfliktów. Jako wykładowca realizuje zajęcia dydaktyczne m.in. w: Szkole Wyższej Psychologii Społecznej oraz Wyższej Szkole Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych.

Tematy szkoleń

 • Negocjacje międzynarodowe
 • Sztuka konsultacji biznesowych na szczeblu międzynarodowym

Specjalistą z zakresu logistyki i handlu zagranicznego jest Sergiusz - trener, przedsiębiorca, a także wykładowca w WSPiA w Lublinie na kierunku Handel Zagraniczny. Na co dzień zajmuje się tematyką dyplomacji gospodarczej i międzynarodowych stosunków gospodarczych. Praktyk z wieloletnim doświadczeniem. Pracował m.in. w dziale eksportu Firmy Cukierniczej "Solidarność", Intrall Polska, dziale logistyki PZ Cormay, Makrochem. Pełnił funkcję Prezesa Zarządu Europejskiej Grupy Wermikulitowej Sp. z o.o..

Tematy szkoleń

 • Logistyka międzynarodowa
 • Międzynarodowe reguły handlowe

Janetta - absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz podyplomowego studium biznesu międzynarodowego Wyższej Szkoły Bankowej. Doradca klienta biznesowego oraz wieloletni trener w dziedzinach związanych z marketingiem i zarządzaniem w przedsiębiorstwie, tworzeniem strategii rozwoju przedsiębiorstw, w tym strategii wchodzenia na rynki zagraniczne. Prowadzi szkolenia z handlu zagranicznego (tj. realizacja bezpiecznych transakcji, optymalizacja ryzyka handlowego, negocjacje, finansowanie handlu zagranicznego, cła i podatki w eksporcie).  

Tematy szkoleń

 • Transakcje w handlu międzynarodowym
 •  Cło i podatki w eksporcie